|
Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Niezależne forum mieszkańców Spóldzielni Przy Metrze
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
stary mieszkaniec
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 22:23, 30 Wrz 2011 Temat postu: |
|
|
Członek spółdzielni rzeczywiście nie odpowiada za długi spółdzielni i komornik doskonale o tym wie.
Dlatego wierzyciel Defensa nie ma prawa dochodzić roszczeń od członków SM i nie dochodzi.
Żadnemu z członków SM nie założył sprawy o ten dług.
Ale zgodnie z prawem komornik może zająć należności dla spółdzielni od osób trzecich, wszystko jedno czy to członkowie SM czy zupełnie inne podmioty.
I właśnie to zrobił, to nie ma nic wspólnego z prawem spółdzielczym.
Jeśli osoba A jet winna pieniądze osobie B, na którą ma nakaz komornik, może on zająć tę należność od A i tyle.
Pisanie o tym do komornika czy do prokuratury moim zdaniem nie przyniesie żadnego efektu. Ale nikogo nie odwodzę od żadnych działań do których jest osobiście przekonany.
Nie wiem jak sobie Adamus wyobraża zwołanie grup członkowskich celem wymiany Przedstawicieli
1/ Może to zrobić zarząd, ale nie zrobi, już przerabialiśmy to w sprawie Walnego, gdzie powinien, a nie zwołał, mimo prawidłowego wniosku, co nawet potwierdził związek rewizyjny.
Tylko jakoś prokuratura jeszcze nie chce potwierdzić tego łamania prawa.
2/Nawet zwołanie grupy nic nie da - np. powinny być przed ZPCz czyli w listopadzie, jeśli zarząd przejmie się decyzjami ostatniego ZPCz z 10 .06.2011, że ZPCz musi być do końca roku celem zmiany statutu.
Wcale nie jestem pewny czy się tym przejmie , bo dwie przegłosowane decyzje ZPCz z 2010 zignorował np. taką ,żeby każdy członek rady miał dostęp do dokumentów.Chyba tylko w naszej SM ignoruje się decyzje zebrania Przedstawicieli , jeżeli nie pasuje prezesowi po tym widać wyraźnie fikcje tego zebrania.
A na grupach była w tym roku próba wymiany Przedstawicieli, zgodnie zresztą z sugestiami niejakiego "skorpiona", tu akurat słusznymi.
Tylko, że to działa w każdej innej SM, nie naszej, gdzie o realizacji prawa decyduje tylko prezes i zależni od niego prawnicy.
U nas wyglądało to tak, że członkowie odwołali 5 Przedstawicieli i powołali nowych ale zarząd opierając się na regulaminie , że tylko on może decydować czy jest to uzasadniony przypadek do odwołania czy nie, stwierdził , że takiego nie ma i nie uznał odwołań i nawet związek rewizyjny go poparł - bo taki żeśmy podobno sobie regulamin napisali to tak mamy.
Już bardziej skłaniam się do pomysłów nowego, chyba, że ktoś będzie miał lepsze.
W końcu jeszcze sporo pism od komornika nie dotarło do adresatów ( na poczcie Pani mówi , ze nie mieszczą się jej na półkach)
Może kogoś ruszy i coś wymyśli skutecznego.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez stary mieszkaniec dnia Pią 22:29, 30 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
anemon
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 425
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 5 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 22:40, 30 Wrz 2011 Temat postu: |
|
|
Adamusie, jak zarzad nie zechce to nic nie zrobimy- zarząd i p. Jamroz ze starą RN -podobno stojacy na straży interesow członków sm ( co oczywiscie jest fikcją) nie będą chcieli- to mozemy im nafikać...
Moim zdaniem tu bez radykalnych rozwiazań nie ma szans na powodzenie. Dalej będziemy stać w miejscu. U mnie wróbelki ćwierkały, ze wszyscy członkowie sm dostaną takie pisma. I oby. Moze ludzie sie wkurzą???
Poza tym- pisma nie zostały wysłane w jednym czasie- jedni dostaną je wcześniej inni później- tydzień to bardzo mało na podjecie wniesienia sprzciwu do sądu na czynnosci na komornika - a nie wszyscy potafia napisać odwołanie, nie wszystkich stac na prawnika i opłate 100 zł za złożenie takiego sprzeciwu w sądzie. W zwiazki z tym i tak większosć zapłaci na konto komornika.
I jeszcze jedno: zwróccie uwage, ze w sprawach aktualnych po tematem, w którym obecnie piszemy, admin zamieścił apel odnosnie wpłat na fałszywe konto - by tą informację zamieścic na stronie sp-lni. Nie ma żadnego odzewu- na stronie sm nic nie ma, tak jak nie ma nt. sprawy zajęć czynszów przez komornika... To jst dopiero dbałość o intersy członków sm, czyż nie?
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez anemon dnia Pią 22:58, 30 Wrz 2011, w całości zmieniany 2 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
sspoldzielca
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 23:05, 30 Wrz 2011 Temat postu: |
|
|
Witam ! Przeczytałem wpisy w tym dziale i postanowiłem też coś napisać.
Jeśli Waszej spółdzielni Sąd przysądził spłatę długów wyrok jest prawomocny została wydana klauzula wykonalności to temat jest nie do ruszenia. Wprawdzie nadanie klauzuli wykonalności można zaskarżać zażaleniem, ale skoro komornik podjął działania windykacji długów sądzę że postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności jest już prawomocne.
Kodeks postępowania cywilnego
Art. 795. § 1. Na postanowienie sądu co do nadania klauzuli wykonalności przysługuje zażalenie.
termin złożenia zażalenia 7 dni
Pytanie podstawowe - dlaczego długi ściągane są w taki sposób ???
członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli za jej długi.
Co prawda może stracić udziały (przeważnie spółdzielnie żądały wpłaty 1 udziału zatem kwota jest raczej symboliczna.
Art. 19. prawo spółdzielcze
§ 2. Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.
§ 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.
Każda spółdzielnia na pokrycie strat ustawowo winna mieć tz. fundusz zasobowy z którego pokrywa straty.
Art. 78. prawo spółdzielcze
[Zasadnicze fundusze własne spółdzielni] § 1 Zasadniczymi funduszami własnymi tworzonymi w spółdzielni są:
1) fundusz udziałowy powstający z wpłat udziałów członkowskich, odpisów na udziały członkowskie z podziału nadwyżki bilansowej lub innych źródeł określonych w odrębnych przepisach;
2) fundusz zasobowy powstający z wpłat przez członków wpisowego, części nadwyżki bilansowej lub innych źródeł określonych w odrębnych przepisach
Art. 90. [Strata spółdzielni] § 1. Straty bilansowe spółdzielni pokrywa się z funduszu zasobowego, a w części przekraczającej fundusz zasobowy – z funduszu udziałowego i innych funduszów własnych spółdzielni według kolejności ustalonej przez statut. Straty pierwszego roku obrachunkowego po założeniu spółdzielni mogą być pokryte w roku następnym.
Co więcej za swoje długi odpowiada spółdzielnia całym swym majątkiem
Art. 68. [Odpowiedzialność majątkowa spółdzielni] Spółdzielnia odpowiada za swoje zobowiązania całym majątkiem.
Moim zdaniem ściąganie długów z wpłat czynszowych nie powinno mieć miejsca
Nie są to pieniądze przeznaczone wyłącznie na zapłatę za media woda , gaz, CO, fundusz remontowy, wprawdzie część pieniędzy idzie wynagrodzenia pracowników spółdzielni ale zakładając że spółdzielnia prowadzi działalność bez zysku nawet zabierając tę część komornik powoduje że ściągając jedne długi zadłuża spółdzielnię
Wątpię by sąd wskazał komornikowi w wyroku w jaki sposób ma ściągać długi. Sposób ściągania długu to jego inicjatywa.
Raczej co do sposobu spłaty długo powinna się wypowiedzieć Walne Zgromadzenie ( w waszym wypadku ZP - o tragedio!!!)
Art. 38. [Wyłączne kompetencje walnego zgromadzenia] § 1. Do wyłącznej właściwości walnego zgromadzenia należy:
4) podejmowanie uchwał w sprawie podziału nadwyżki bilansowej (dochodu ogólnego) lub sposobu pokrycia strat.
Oczywiście brak uchwały w tym temacie nie powstrzyma komornika przed egzekucją, ale to walne zgromadzenie w interesie spółdzielni winno wskazać źródło pokrycia strat.
Komornikowi obojętnie jest skąd pieniądze się wezmą ważne by się znalazły.
Art. 130. prawo spółdzielcze [Ogłoszenie upadłości spółdzielni] § 1. Ogłoszenie upadłości spółdzielni następuje w razie jej niewypłacalności.
§ 2. Jeżeli według sprawozdania finansowego spółdzielni ogólna wartość jej aktywów nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich zobowiązań, zarząd powinien niezwłocznie zwołać walne zgromadzenie, na którego porządku obrad zamieszcza sprawę dalszego istnienia spółdzielni.
§ 3. Pomimo niewypłacalności spółdzielni walne zgromadzenie może podjąć uchwałę o dalszym istnieniu spółdzielni, jeżeli wskaże środki umożliwiające wyjście jej ze stanu niewypłacalności.
§ 4. W razie podjęcia przez walne zgromadzenie uchwały o postawieniu spółdzielni w stan upadłości, zarząd spółdzielni obowiązany jest niezwłocznie zgłosić do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.
USTAWA O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH
Art. 16. [Skutki likwidacji spółdzielni]
1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia
mieszkaniowa, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się w prawo najmu podlegające przepisom ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
[i]Art. 1718. [Przekształcenie prawa]
1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia
mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego.
KODEKS POSTEPOWANIA CYWILNEGO
Art. 767. (626) § 1. Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu rejonowego, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Dotyczy to także zaniechania przez komornika dokonania czynności. Do rozpoznania skargi na czynności komornika właściwy jest sąd, przy którym działa komornik. Jeżeli do prowadzenia egzekucji został wybrany komornik poza właściwością ogólną, skargę rozpoznaje sąd, który byłby właściwy według ogólnych zasad.
§ 2. Skargę może złożyć strona lub inna osoba, której prawa zostały przez czynności lub zaniechanie komornika naruszone bądź zagrożone.
§ 3. Skarga na czynność komornika powinna czynić zadość wymaganiom pisma procesowego oraz określać zaskarżoną czynność lub czynność, której zaniechano, jak również wniosek o zmianę, uchylenie lub dokonanie czynności wraz z uzasadnieniem.
§ 4. Skargę wnosi się do sądu w terminie tygodniowym od dnia czynności, gdy strona lub osoba, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony lub osoby, której prawo zostało przez czynności komornika naruszone bądź zagrożone, a w braku zawiadomienia - od dnia, w którym czynność powinna być dokonana. Odpis skargi sąd przesyła komornikowi, który w terminie trzech dni na piśmie sporządza uzasadnienie dokonania zaskarżonej czynności lub przyczyn jej zaniechania oraz przekazuje je wraz z aktami sprawy do sądu, do którego skargę wniesiono, chyba że skargę w całości uwzględnia, o czym zawiadamia sąd i skarżącego oraz zainteresowanych, których uwzględnienie skargi dotyczy.
Pozdrawiam sspoldzielca
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 0:05, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Adamus znów czyta prawo po swojemu.
I znów myli wierzyciela z dłużnikiem. Jak dostanie pismo od komornika, niech mu napisze ten art 19 $ 3 ust Prawo Spółdzielcze z 16 września 1982. Na pewno komornik skuli ogon i ucieknie.
Problem komornika i takiego ściągania długów już przerabialiśmy niecały rok temu. To tylko powielanie utartej ścieżki.
Komornik oczywiście dysponuje prawomocną kaluzulą egzekucji i robi swoje. Mieszkańcy opłacający czynsz nie są absolutnie dłużnikami Defensy. Ale mają zobowiązania wobec spółdzielni. I te zobowiązania mogą być przedmiotem zajęcia komorniczego tak samo jak np czynsz za najem lokalu przez Carrefoura czy Biedronkę.
Nie jesteście więc Państwo dłużnikami, ale przelewacie na konto spółdzielni kasę, to komornik na skutek tytułu egzekucyjnego, domaga się przelewania na jego konto. Niestety oznacza to, że nie macie interesu prawnego, żeby skutecznie pisać zażalenie na postępowanie komornika w tym zakresie.
Tu jest wątpliwość czy komornik może ściągać należności obejmujące płatności za SPEC, czy STOEN na przykład. Ale jak pokazał przypadek Nadbudu, wszystko jest możliwe.
Pocieszające jest to, że kwota wymagalna przez Defensę to 2,2 mln zł, więc przy miesięcznych wpływach do spółdzielni ok 2 mln zł, egzekucja powinna szybko się skończyć.
Mnie martwi, że spóldzielnia nie udzieliła Państwu drobizagowych, wyczerpujących informacji jak postępować. Prezes na radzie nadzorczej nie pamiętał jak wysoka jest kwota wymagalna. Mówił coś bliże 1,5 mln. Ale jest 2,2 mln. Prezes se wyjechał na 2 tygodnie, więc ma wszystko w nosie.
Odnośnie ZPCZ, znów Adamus się pośpieszył. Na ostatnich ZPCZ wymieniliśmy tylko 5 przedstawicieli, a to już spowodowało odruch wymiotny w zarządzie i obstrukcję. A to od zarządu zależy jak i kiedy zwoła ZPCZ i co umieści w porządku.
ale przecież zarząd wszystkich zapisów złamać nie moze i kiedyś to jemu się noga powinie. Wystarczy tylko odpowiednio mocno chcieć. Jak zawsze.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Pasternak
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 0:18, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
A mogę prosić o grafik dyżurów Rady Nadzorczej w naszej sm - jakie dni i godziny ?
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 0:28, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Proszę bardzo
poniedziałek 17-18
czwartek 11-12
Dane wiszą na klatkach lub powinny wisieć.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Pasternak
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 0:33, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Dzięki
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: Sob 9:00, 01 Paź 2011 Temat postu: Mija dwa lata a temat ten sam |
|
|
Szanowny spółdzielco
Sprawa jest poważna,komornik "puka do mych drzwi"Ja takiego problemu nie mam.
Wpisy NEO świadczą o całkowitym, lub częściowym a przynajmniej poważnie ograniczonym zakresie intelektualnym w działalności w takiej zbiorowości jak Spółdzielnia.Oczywiście to jest tylko mój osobisty pogląd.To jest idealny przykład jak można wybrać na Przedstawiciela krowę ,która nie ma żadnej inicjatywy, ryczy, a mleka nie daje.
NEO
bardzo dobrze ci idzie praca w charakterze listonosza tu na forum .Pisz dalej Na blogu pana Wojtalewicza itd.Tam jest faktycznie co poczytać.Niech każdy robi swoje ale to co robi dobrze.
Państwo czytając oceniacie sami,kto jest tu hamulcowym, kto czuwa by tak było jak jest.Jednym słowem by nie nastąpiły daleko idące zmiany.
Macie państwo najlepszy przykład, który "wkleję"
"""Odnośnie ZPCZ, znów Adamus się pośpieszył. Na ostatnich ZPCZ wymieniliśmy tylko 5 przedstawicieli, a to już spowodowało odruch wymiotny w zarządzie i obstrukcję. A to od zarządu zależy jak i kiedy zwoła ZPCZ i co umieści w porządku.
ale przecież zarząd wszystkich zapisów złamać nie moze i kiedyś to jemu się noga powinie. Wystarczy tylko odpowiednio mocno chcieć. Jak zawsze. Very Happy""""
Czy taki człowiek wie co pisze???
Przecież ja pisałem NIE O CO ROCZNYM ZEBRANIU TYLKO NADZWYCZAJNYM, ZWOŁANYM W ODPOWIEDNIM TRYBIE PRZEWIDZIANYM W Prawie SPÓŁDZIELCZYM I STATUCIE. Porządku takiego zebrania nie ustala zarząd.Owszem zarząd może go poszerzyć ale nie zmienić.
Jeżeli nie przeprowadzimy Nadzwyczajnych ZGCz w naszej SM nic się nie zmieni.A to tylko zależy od NAS.Czas pracuje na korzyść ""naszych wybrańców""A nasz majątek dalej może być uszczuplany. Moim zdaniem innego wyjścia nie ma.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sąsiad
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 421
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 9:32, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Obecne, drugie już zajmowanie opłat miesięcznych członków spółdzielni przez komornika na rzecz wyegzekwowania przez niego jakiegoś długu spółdzielni jest niewątpliwie zlekceważeniem przez członków spółdzielni tego pierwszego, sprzed kilku miesięcy!
Bo gdy to pierwsze zajęcie przez komornika miało miejsce, członkowie spółdzielni a przede wszystkim ci nieco bardziej aktywni, zabierający głos na tym forum, zamiast podjąć jakąś skuteczniejszą akcję wyjaśnienia sprawy, praktycznie przeszli nad nią do porządku dziennego.
Zabierając glos w tej sprawie, uważałem, że nie jest tak oczywista, bo członek spółdzielni odpowiada za jej zobowiązania jedynie do wysokości swojego udziału tj. praktycznie tylko do wysokości kilku złotych. Druga wątpliwość to ta, że wnoszone przez członka do spółdzielni opłaty nie są w całości jej własnością, bo część jest przeznaczona choćby dla dostawców mediów takich jak ZEC czy wodociągi itp. Wychodziłem z założenia, że jakkolwiek kodeks cywilny przewiduje możliwość zajmowania przez komornika należności nie od samego dłużnika ale również od dłużników dłuznika, to przepisy Prawa spółdzielczego jako lex specialis w stosunku do kodeksu cywilnego mają właśnie za zadanie ochronę członków spółdzielni w przypadku radosnej twórczości jej prezesów, co ma niewątpliwie miejsce w przypadku spółdzielni Przy Metrze. Oczywiście głowy za to, co pisałem, dać nie mogłem ale warto było chyba w konkretnym przypadku zadać sobie trudu i choćby na przyszłość mieć pewność w podobnych sytuacjach i wnieść skargę na czynności komornika. Ale ponieważ management spółdzielni zaspokoił wcześniejszego wierzyciela, ludek spółdzielczy, w tym i osoby mające pretensje do przewodzenia mu – nie będę ich wymieniał – uznały po prostu, że problemu już nie ma! Jak widać obecnie, bardzo się mylił! Po prostu mści się teraz kolejny raz brak przewidywania i tradycyjne polskie myślenie „jakoś to będzie”!
Mnie zastanawiają obecnie dwie sprawy – skoro komornik przejmuje opłaty miesięczne, w tym i za media, to skąd spółdzielnia weźmie kasę na zapłacenia za nie dostawcom? Od pozostałych członków podnosząc im opłaty? Czy ma może jakieś nieujawnione zaskórniaki? Sprawa do wyjaśnienia przez radę nadzorczą ale znając jej obecne możliwości, nic z tego oczywiście nie wyjdzie.
I druga sprawa – skoro dłużnikiem jest CAŁA spółdzielnia to dlaczego komornik wyciąga łapę tylko do tych z odrębną własnością? Dlaczego tylko oni mają ponosić konsekwencje radosnej twórczości Stępnia i Jamroza? Gdzie tu ustawowa równość wszystkich członków spółdzielni? Czy to aby nie kolejny przypadek napuszczania jednych członków na drugich i to na skutek sugestii samego zarządu?
Radziłbym jednak tym „osaczonym” przez komornika skrzyknąć się i nie oglądając się na zarząd, radę czy „aktywistów” samemu zwrócić się do dobrego adwokata i złożyć zażalenie na obecne czynności komornika. Bo opłata, przy większej grupie skarżących, za opłacenie takiego wniosku będzie wręcz symboliczna – w każdym razie znacznie mniejsza niż suma, jaką trzeba będzie znowu wysupłać choćby na zaspokojenie dostawców mediów za dostarczane obecnie im media.
Nie bądźcie mądrymi kolejny raz po szkodzie.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:09, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Sąsiedzie. Napisałeś dobrą analizę sytuacji. Ale niestety prawnicy wypowiadają się w takim duchu, że jest to sytuacja patowa, a komornik tylko powinien zaliczki na media zachować na koncie spółdzielni. Ale nie znaczy to, że musi.
I to jest problem. Widać, że komornicy postępują w sposób maksymalizujący ich zysk, bez oglądania się na prawo. I to było już ćwiczone w czasie Nadbudu. Sąd żadnych zażaleń nie przyjmował.
Co nie znaczy, że nie powinno się pisać zażaleń. Tym razem może sąd będzie miał inne zdanie. Ale zupełnie nie ma to nic wspólnego z członkowstwem w spółdzielni, a jedynie w stosunku zależności finansowej między płatnikiem/członkiem, a odbiorcą płatności/spółdzielnią. I tego trzeba być świadomym. Członek spółdzielni w przypadku upadłości, czy niewypłacalnośc na przykład musiałby partycypować do wysokości udziału. A tu mówimy tylko o egzekucji z wierzytelności spółdzielni. I obawiam się, że pewnie zajeć egzekucyjnych jest więcej. Tylko, że są na mniejsze kwoty i zarząd może skutecznie je przed nami ukrywać. Przy większych kwotach już tak niestety będzie. Tylko, że dane o toczonych postępowaniach są tajne/poufne/ściśle tajne itd. Jeśli ktoś z nas przez przypadek nie natknie sie na korytarzu sądowym, że jest taka sprawa, nie ma szansy się o tym dowiedzieć. Wg mnie takie sprawy będą się powtarzać
To, że akurat dotknięci sa tylko właściciele hipoteczni, jest proste - jawne księgi wieczyste pozwalają sprawdzić punkt po punkcie, osobę po osobie z zasobach sm przy metrze. Nie ma tu żadnej tajemnicy.
Odnośnie ZPCZ. Nie rozumiem trybu w jakim miałoby się to odbyć.Jeśli zwołujemy ZPCZ, nawet nadzwyczajne, to w ramach tych przedstawicieli co są, bo nadzwyczajne zpcz odności się do spraw podlegających przedstawicielom. Nie ma czegoś takiego jak nadzwyczjne grupy członkowskie. A to w ich kompetencjach leży wybór przedstawicieli,Regulamin i statut przewidują możliwość wymiany poszczególnych przedstawicieli. Ale to już ćwiczyliśmy. Więc w jakim trybie?
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: Sob 13:27, 01 Paź 2011 Temat postu: Mija dwa lata a temat ten sam |
|
|
MadMax
jesteś rozsądnym forumowiczem.Uważam ,ze żartujesz.jeżeli POWTÓRZYSZ to podam.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: Sob 13:43, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
anemon
zawsze będziemy się różnic w ocenie określonych działań czy zachowań. Różnimy się tym,ze ja wiem co pisze.a Ty do tego jesteś nieprzekonana. Zajrzyj do Prawa Spółdzielczego i Statutu.To nie jest tak,ze nasi wybrańcy zwołają ZGCz jak chcą???Problem w tym by przestrzegać określonych reguł i czuwać by wysiłek wspólnych działań nie został przez "określoną grupę" zmarnotrawiony. TRZY miesiące i mamy innych ludzi.Tylko na Boga trzeba nie siać jak to Lis pisał defetyzmu Wówczas na ZGCz przyjdzie 250 ludzi a nie 25.Musisz zrozumieć ,nad tym by nie było zmian czuwa grupa utrwalaczy.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
lis
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 780
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 14:21, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
To ja cię poproszę Adamusie o konstruktywne działanie.
Proszę, przygotuj odpowiedni wniosek,z powołaniem się na stosowne punkty statutu i regulaminów zgcz i zpcz. Następnie przekonaj 22 przedstawicieli, żeby podpisali się pod wnioskiem o własne odwołanie. A następnie przeprowadź stosowną procedurę przez grupy w taki sposób, żeby odwołać wszystkich przedstawicieli. Ewentualnie zbierz 420 głosów członków pod wnioskiem o nadzwyczajne zpcz.
Bo ja czytam, myślę, że ze zrozumieniem, akty wewnętrzne sm i nie widzę takich zapisów, które by pozwalały na wskazaną drogę. Ale może moje rozumienie jest wadliwe. Jeśli masz inne zdanie, to wskaż odpowiednie zapisy, które różnią się w jakiś zasadniczy sposób od drogi, jaką obrali ludzie w trakcie ostatnich grup członkowskich. I gdzie wtedy byłeś? Głosowałeś na kogo?
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sąsiad
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 421
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 15:04, 01 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Lisie, zacznę od sprawy zwołania ZPCz, bo ilustruje ona doskonale to co napisałem w swoim ostatnim poście – często kiepską znajomość zagadnień przez tzw. aktywistów, którzy często zabierają głos na tej stronie.
Twierdzisz, że nie ma możliwości zwołania nadzwyczajnej go czy jak zwal tak zwał ZGCz bo piszesz: „Nie ma czegoś takiego jak nadzwyczajne grupy członkowskie”! Niestety, ale bardzo się mylisz bo Twoim słowom wyraźnie przeczy poniższy zapis §81statutu sm Przy Metrze:
1. Zebrania Grup Członkowskich powinny być zwoływane co najmniej raz w roku, nie później niż do końca kwietnia danego roku. Zebranie Grupy członkowskiej powinno być zwołane również na żądanie 2/5 członków wchodzących w skład danej Grupy.2. Zebranie Grupy Członkowskiej podejmuje uchwały w głosowaniu jawnym, z wyjątkiem wyboru i odwołania Przedstawicieli, które dokonywane są w głosowaniu tajnym. Odwołanie Przedstawiciela następuje większością 2/3 głosów.
3. Tryb obradowania i podejmowania uchwał określa regulamin obrad Zebrania Grupy członkowskiej uchwalony przez Radę Nadzorczą.
Tak więc aby go zwołać wystarczy zebrać pod wnioskiem w tej sprawie skierowanym do zarządu podpisy 2/5 członków wchodzących w skład danej Grupy.
Trzeba więc trochę powalczyć a przede wszystkim poczytać sobie wewnętrzne dokumenty spółdzielni zamiast pisać, że nie ma jakiejś tam możliwości.
A teraz sprawa ostatniej akcji komornika – nie rozumiem, co znaczy Twoje stwierdzenie: „Sąd żadnych zażaleń nie przyjmował” - czy mam rozumieć, że pojechaliście ze skargą na piśmie na czynności komornika do sądu na Świerczewskiego, udaliście się do biura podawczego, macie poświadczenie przyjęcia zażalenia, zostaliście wezwani do uiszczenia wpisu, dokonaliście tego i sąd swoim postanowieniem odrzucił to zażalenie? A macie uzasadnienie sadu dlaczego tak zrobił – wątpię, czy tak było.
Bo zdaje się radziliście się rozgarniętych prawników albo tego jednego, Wam znanego, oczywiście po znajomości, który odwiódł Was od tego zamiaru.
No, jeśli tak podchodzicie do swoich spraw to trudno się dziwić, że stale dostajecie w tyłek.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: Sob 16:02, 01 Paź 2011 Temat postu: Lata leca a problem ten sam ciagle aktualny |
|
|
sąsiedzie Lisie
Teraz wychodzi dlaczego ja byłem non stop krytykowany. wygląda na to ,ze z braku podstawowej wiedzy moich adwersarzy. Ja operuję podstawowymi wyrażeniami, będąc przekonany ,ze one są zrozumiale dla średnio samodzielnie myślących ludzi..
NEO i LIS mylą znaczenie podstawowych wyrażeń.Nie odróżniają jak widać Nadzwyczajnego ZGCZ i NZPCz. to są dwie odmienne instytucje a i inna jest procedura ich zwołań.
Podstawą prawną zwołania Nadzwyczajnego ZGCz jest USTAWA z dnia 16 września 1982 r PRAWO SPÓŁDZIELCZE wraz z późniejszymi zmianami.
Art 59 $ 2 Do uprawnień zebrań grup członkowskich należy;
1. wybieranie i odwoływanie przedstawicieli na zebranie przedstawicieli????
A to oznacza,ze odwołanie przedstawicieli może nastąpić w każdym czasie i nie wymaga uzasadnienia...Tak wynika z przepisu, który przywołałem i tak należy go interpretować.
Jednak koniecznie trzeba zapoznać się ze statutem,który definiuje tryb i formę zwołania takiego Zebrania.Niestety nie mam aktualnego Statutu.Jednak proszę mieć na uwadze iż Prawo Spółdzielcze jest aktem prawnym wyższego rzędu.
Jednak statut sposób odwoływania i powoływania swoich przedstawicieli opisuje w sposób jaki przywołał Sąsiad.
Co do wniosku to nie ma problemu, jak również nie widzę potrzeby zbierania podpisów we wszystkich grupach a tylko tych, które stanowią swoistą twierdzę naszych wybrańców.To znacznie uprości i przyspieszy procedurę.
Następnie już po odwołaniu i powołaniu nowych, zbierze się potrzebną ilość podpisów przedstawicieli z żądaniem zwołania ostatniego ZPCz.
Właśnie żądanie zwołania jest postępowaniem Nadzwyczajnym ze względu na jego tryb zwołania. Wydawać by się mogło tak oczywiste i zrozumiałe a jednak????
Sposób ten opisywałem tu na forum już dawno, niestety treść apeli została zakłócona przez hamulcowych,którzy udawali ,ze nic z tego nie rozumieli.
Sąsiad
komornik odpowiada przed sadem, który wydal wyrok, bo on ten wyrok egzekwuje w jego imieniu.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Adamus dnia Sob 16:19, 01 Paź 2011, w całości zmieniany 2 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|