Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze"
Niezależne forum mieszkańców Spóldzielni Przy Metrze
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TRAGICZNA USTAWA O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sspoldzielca




Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:43, 23 Cze 2011    Temat postu: TRAGICZNA USTAWA O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH

Witam!.
Chciałbym się podzielić z Wami moimi odczuciami na temat nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ta okrzyknięta przez prasę ustawa jako rewelacyjna okazuje się nie tylko bublem prawnym. Zawarte tam przepisy są tak skonstruowane by uniemożliwić spółdzielcom uwłaszczenie, powstanie wspólnot, a nawet umożliwiają sprzedaż mieszkań o statusie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu za długi spółdzielni wraz z lokatorami.
Radziłbym się zainteresować wszystkim swoimi sprawami bo po wejściu w życie tej ustawy odbierzecie swoją nagrodę braku zainteresowania sprawami was dotyczącymi.
Ta ustawa to typowy koń trojański Miał wdzięczny naród zagłosować na PO autorów tej ustawy a później dopiero dowiedzieć się tak naprawdę co otrzymał. Niestety reklamacje można będzie składać za 4 lata.
Nowa ustawa nie gwarantuje choćby jednego uwłaszczenia spółdzielcy, co więcej wprowadzone tam nowe uregulowania prawne sprawią, że spółdzielcy zaczną tracić nawet obecny stan posiadania Do tej pory prawo chroniło członka spółdzielni posiadającego własnościowe prawo do lokalu. Mieszkanie stanowi najważniejsze dobro członka spółdzielni i jego rodziny - stanowi podstawę ich bytu.

To członek spółdzielni w całości sfinansował wybudowanie własnego mieszkania. To, że nie jest w pełni jego właścicielem, to zasługa ustawodawców, którzy doprowadził do sytuacji, w której spółdzielnia choć nie poniosła żadnych nakładów z własnych środków, stała się właścicielem budynków mieszkalnych i towarzyszącej infrastruktury sfinansowanych przez członków spółdzielni.
Do dnia dzisiejszego art. 1718 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych stanowi że w przypadku likwidacji czy upadłości spółdzielni spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w odrębną własność

Art. 1718.

1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego

W projekcie nowej ustawy wprowadzono ZA APROBATĄ ZWIĄZKÓW dodatkowy przepis art. 32 ust. 3 stanowiący, że w przypadku likwidacji albo upadłości spółdzielni przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w odrębną własność może mieć miejsce tylko po zaspokojeniu wszystkich roszczeń wierzycieli spółdzielni co sankcjonuje bezprawne przejęcie majątku członków spółdzielni przez spółdzielnię. Artykuł nowego prawa dopuszcza sprzedaż gruntu z budynkami oraz członkami posiadającymi spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Niewątpliwie w chwili tego zbycia ich spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przestanie istnieć i staną się oni najemcami u nowego właściciela.

Art. 32 projektu nowej ustawy

3. Jeżeli w toku likwidacji albo postępowania upadłościowego nie nastąpiło zbycie prawa do gruntu wraz z budynkiem albo udziałem we współwłasności budynku, z dniem wykreślenia spółdzielni z rejestru po zakończeniu jej likwidacji albo postępowania upadłościowego spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego.

Co więcej tak ustanowione prawo otworzy nowe możliwości zadłużania spółdzielni bowiem zwiększy niesamowicie jej zdolność kredytową . Zaciągnięte kilkudziesięciomilionowe kredyty będą mieć pokrycie. Gwarancją i zabezpieczeniem ich spłaty będzie ustawowa możliwość zajęcia i sprzedaży mieszkań o statusie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
.
W ten sposób nastąpi obejście przepisu art. 19 paragraf 3 ustawy Prawo spółdzielcze

Art. 19. .
§ 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

Rodzą się poważne zagrożenia których dawniej nie było, zaczynają upadać zadłużone spółdzielnie.


Proszę państwa żarty się skończyły to już nie tylko - duże czynsze, teraz można stracić dorobek życia, stać się bezdomnym.
POSIADAJACY SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU PO WEJŚCIU W ŻYCIE TEJ REWELACYJNEJ USTAWY BĘDĄ ZA DŁUGI SPÓŁDZIELNI JAK BYDŁO SPRZEDAWANI ZE SWOIMI MIESZKANIAMI

Więcej na stronie

Niestety wasz regulamin nie pozwala początkujacym zamieszczać adresu strony więc proszę ja znaleść wpisując w google słowa :

Staroń Zaremba wyjaśnienie niewyjaśniające

proszę szukać SERWIS21


wiedza kosztuje jej brak znacznie więcej

Uwaga projekt ten niedługo wróci do sejmu !!!!!!

POZDRAWIAM sspoldzielca


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin